Mała dziewczynka otrzymała kolorową protezę, wydrukowaną podczas niecałych dwudziestu czterech godzin na drukarce 3D. Kosztowało owe... 50 dolarów, czyli chwilowo 180 złotych.

Dziewczynka straciła przedramię w ciągu narodzin. Niewłaściwa pozycja, w jakiej była ułożona w łonie matki, odcięła dopływ posoki do lewego przedramienia. Skutkiem tego, tuż po narodzeniu, drobna Faith wieczna się niepełnosprawna.

Dziewczynka istnieje jednak nadzwyczaj energiczna. W wieku trzech lat nauczyła się wypływać, później i surfowała łącznie z ojcem. Marzyła aczkolwiek o protezie, dzięki jakiej mogłaby podróżować na rowerze.
Fioletowy, lazur i różany

Jej rojenie się spełniło. Niedawno Faith dostała sztuczne przedramię, jakie zostało wydrukowane na drukarce 3D przy użyciu studio Build It Workspace.

- To znaczy naprawdę cudownie! - powiedziała Faith o swojej nowomodnej kończynie.

Proteza jest godziwa do pozostałej ręki dziewczynki, lekka, prosta w służbie. Dodano i ulubione odcienie Faith: fiołkowy, niebieski natomiast różowy. Najkorzystniejsze jednak, iż proteza dysponuje zamontowany sensor, dzięki jakiemu dziewczynka prawdopodobnie poruszać kciukiem i palcami w górę natomiast w dół.

Owe wszystko w środku 50 dolarów, czyli ok. 180 zł. Pozostaje bez wątpienia pytanie o trwałość takowej protezy, aczkolwiek całe zdarzenie można odnosić się jako zwrot w dziedzinie protetyki. Czy żyjemy świadkami początków produkcji dostępnego, ekonomicznego natomiast funkcjonalnego urządzenia dla przeciętnego potrzebującego?

 

Podnośnik transportowy umożliwiający pokonanie schodów przez niepełnosprawnych (schodołaz)

 

Umożliwia uchwycenie pacjenta spośród jednego pozycje, podniesienie bądź opuszczenie na żądaną wielkość oraz przetransportowanie na zmuszane miejsce. To jak schodołazy dla bardziej zaawansowanych. Instrument obsługiwane istnieje za pomocą pilota, co wywołuje, że przebieg podnoszenia azaliż pionizacji odbywa się bez udziału mięśni opiekuna pacjenta.

schodołazy jeszcze nie egzoszkieletyFunkcje:

  • Leczenie nastolatków i osób dojrzałych z porażeniem i niedowładami kończyn natomiast tułowia
  • Doświadczenie z kondycji siedzącej aż do stojącej natomiast na odwrót
  • Dźwignięcie (podniesienie) truchła na wymaganą wysokość

 

Wzorcowe zastosowanie:

  • Leczenie nastolatków i osób dojrzałych z porażeniem i niedowładami kończyn natomiast tułowia.
  • Całkiem sprawdza się u ludzi z dystrofią mięśniową, w porażeniach przeróżnego pochodzenia, tetra i paraplegiach.
  • Urządzenie i dobrze wspomaga proces inspekcji nad ludźmi starszymi natomiast schorowanymi.

 

Te urządzenie będzie bardziej funkcjonalne. Zobacz używane schodołazy które pomogą Ci dostosować budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzięki urządzeniom tego typu możliwe jest uniknięcie kosztownych remontów obejmujących miany konstrukcyjne budynków, szczególnie w lokalizacjach o ograniczonym miejsce wewnątrz budynków jak i w jego bezpośrednim otoczeniu, które uniemożliwia zastosowanie na przykład pochylni.